امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


حماسه 9 دی قدرت ولایت فقیه را به جهان ثابت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به هفتم دی ماه سال 1358 به عنوان سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی توسط امام خمینی (ره) اظهار داشت: تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم نسبت به سوادآموزی توجه ویژه شده است، افزود: باید زمینه سواد‌آموزی همه افراد جامعه فراهم شود.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه تعلیم و تعلم و مبارزه با جهل از تاکیدات دین مبین اسلام است، خاطرنشان کرد: قابل قبول نیست افرادی که در جوانی نتوانسته‌اند درس بخوانند الان نیز از این موضوع سرباز بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به رحلت شیخ حسین غفاری مطرح کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی افراد بسیاری زحمات زیادی را متحمل شده‌اند که شهید غفاری از جمله این افراد محسوب می‌شود.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه این شهید حتی در آخرین لحظات خود نیز در دفاع از نظام اسلامی دست برنداشت، افزود: پیروی از امام راحل از تاکیدات این روحانی بود.

وی با اشاره به 9 دی سال 1388 ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا و شوروی و سایر قدرت‎ها این پیروزی را باور نمی‎کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه آمریکا بعد از گذشت 36 سال هنوز معتقد است که ایران باقی نمی‎ماند، افزود: جنگ مسلحانه، تحریک قومیت‎ها، کودتا، جنگ تحمیلی، حمله به طبس و انواع توطئه‎ها علیه نظام اسلامی از سوی آمریکا ارائه شده است.

آیت‎الله خاتمی با اشاره به اینکه با رهبری امام و مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه توطئه‎های دشمنان خنثی شده است، افزود: هدف دشمن براندازی نظام اسلامی است که تا کنون توطئه‎های مختلفی را اعمال کرده است.

وی با بیان اینکه دشمن در زمینه‌های جنگ نرم، شبیخون فرهنگی و روشنفکری و مبارزه با اعتقادات مردم بسترهایی برای رخنه در انقلاب اسلامی همواره ایجاد است، افزود: دشمن در سال 87 با برنامه‌ریزی 10 ساله اقدام به این توطئه کرد. وبه بهانه تقلب در انتخابات قائله سال 88 را ایجاد کرده و موجب رکود اقتصادی در کشور شد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه برخی افراد در فتنه سال 88 احساس می‌کردند فاتحه انقلاب خوانده می‌شود، گفت: دشمن به این برنامه‌ها دل بسته بود و با توهین به مقدسات از جمله عاشورا، رهبری و انقلاب می‎خواستند به اهداف خود دست یابند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مردم با احساس اهمیت موضوع وارد صحنه شدند، بیان کرد: 9 دی یوم‌الله است که سرنوشت ساز و تعیین‎کننده در انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه مردم و ملت در روز 9 دی وارد صحنه شده و موفق شدند از این امتحان بیرون بیایند، افزود: مردم با صلابت تمام آماده و باطل سحر شدند.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه حضور مردم در صحنه موجب ناامیدی دشمنان شد، تصریح کرد: 9 دی روز بصیرت مردم بود که با حضور هوشیارانه وحدت و انسجام ملی را خلق کردند.

وی گفت: تدابیر مقام معظم رهبری موجب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد