امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


اگر هدف مذاکرات تعلیق غنی‌سازی باشد مذاکره معنایی ندارد.

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: خبر های مرتبط
  • بازدید: 245

امام جمعه زنجان:
اگر هدف مذاکرات تعلیق غنی‌سازی باشد مذاکره معنایی ندارد.آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به 23 آبان روز حمایت از بیماران کلیوی اظهار داشت: روحیه خدمت‌رسانی مردم زنجان موجب فعالیت خیریه‌های متعدد شده است.

وی با اشاره به احداث کلینیک مهرانه در زنجان ادامه داد: مردم استان زنجان دارای روحیه دلسوزی و همنوعی هستند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به 24 آبان ماه سال 1360 سالروز ارتحال مفسر بزرگ قرآن آیت‌الله طباطبایی ادامه داد: سالروز ارتحال وی، آغاز هفته کتاب‌خوانی است که یکی از ویژگی‌های علامه طباطبایی مطالعه مطلوب بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله کتاب‌خوانی تاکید کرد و افزود: باید نسبت به مطالعه دقیق بود و از فرصت‌های مطالعه بهره جست.

خاتمی با بیان اینکه باید مطالعه به عادت برای همه افراد تبدیل شود، بیان کرد: باید به مطالعه اهمیت داده و هر روز دو تا پنج صفحه مطالعه کرد.

وی با اشاره به اینکه علما از فرصت‌های خود برای مطالعه به خوبی استفاده می‌کنند، افزود: باید از هر فرصت برای مطالعه استفاده شود.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به آزادسازی سوسنگرد گفت: دو بار دشمن به این منطقه مسلط شده است و در دومین بار امام خمینی (ره) بر ضرورت آزادسازی این منطقه تاکید کرد و با برنامه‌ریزی‌های لازم با وجود کارشکنی‌ها این منطقه آزاد شد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه همت شهید چمران و مقام معظم رهبری موجب آزادسازی سوسنگرد شد، افزود: با وجود اینکه بنی صدر موافق این موضوع نبود، اما همت شهید چمران و مقام معظم رهبری موجب آزادسازی این منطقه شد.

خاتمی با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد (ع) ادامه داد: امام سجاد (ع) روایتگر بیان حقانیت اهل‌بیت و روشنگری دارای رسالت بسیار دشواری بود که امام توانست در قالب دعا و راز و نیاز به ایفای نقش خود پرداختند.

وی با بیان اینکه نهضت بزرگ فقهی، علمی و فرهنگی بعد از امام سجاد (ع) توسط امام باقر (ع) زمینه‌ساز نهضت بزرگ امام صادق (ع) شد، افزود: غنی‌ترین فقه شیعه در حال حاضر بر اساس قال باقر و قال صادق استوار است.

خطیب جمعه زنجان از زحمات 10 ساله ضرغامی تقدیر کرد و افزود: از زمان لاریجانی تحولی در صدا و سیما آغاز شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در سال 73 تنها دو شبکه در کشور فعال بود، افزود: این نهضت توسط ضرغامی ادامه یافت و از نظر کمی و کیفی در این دانشگاه عمومی گام‌های بلندی برداشته شده است. صدا و سیما توانسته در حد نظام اسلامی برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به انتخاب رئیس جدید صدا و سیما خاطرنشان کرد: بیش از 20 سال مدیریت در بخش‌های صدا و سیما از فعالیت‌های وی است که منشا خدماتی در این زمینه بوده است.

خطیب جمعه زنجان هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی را از وظایف صدا و سیما عنوان کرد و گفت: گسترش فرهنگ، افزایش آگاهی مردم و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از دیگر وظایف صدا و سیماست.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان حفظ و ارتقای فرهنگی جامعه و حفظ هویت انقلابی و اسلامی جامعه را از دیگر وظایف صدا و سیما دانست و افزود: باید به منظور تحقق منویات رهبری در این زمینه گام برداشت.

خاتمی با اشاره به مذاکره بین ایران و گروه 1+5 ادامه داد: آمریکا معتقد بود که ایران مجبور به مذاکره شده است، در حالی‌که بعدها متوجه شد که تحریم موجب این امر نشده است.

وی با اشاره به اینکه ایران با منطق مستقل و معقول وارد مذاکره شده است، افزود: مذاکره نتیجه بدهد یا ندهد، نظام اسلامی برنامه‌ریزی خود را دارد.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه در شش سال گذشته چهار نامه محرمانه به مقام معظم رهبری ارسال شده است، بیان کرد: دیروز دوباره تحریم یک‌ساله علیه ایران تمدید شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مذاکره به نقطه حساس رسیده است، افزود: ایران گام‌های مطلوبی در این زمینه برداشته است.

خاتمی تعلیق انرژی هسته‌ای ایران را نادرست دانست و بیان کرد: اگر قرار به تعلیق باشد، مذاکره معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مختلف موجب شده است تا اوباما واسطه‌هایی را به ایران بفرستد، افزود: مقام معظم رهبری نیز این موضوع را بارها اعلام کرده‌اند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه رهبری نیز به این گفت‌و‌گو خوشبین نیستند، اظهار کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت‌و‌گو در منطق آمریکایی به این معنا نیست که به راه حل منطقی برسیم.

امام جمعه زنجان عدم تغییر نظام در حال حاضر از سوی آمریکا اعلام می‌شود، افزود: اما در زمان‌هایی هم که می‌توانستند نتوانستند به ایران صدمه‌ای برسانند.

خاتمی با اشاره به درخواست همکاری از ایران از سوی آمریکا برای حل مسئله داعش گفت: داعش دست‌پرورده آمریکاست.

وی با بیان اینکه فتوای مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین سند برای عدم ساخت سلاح هسته‌ای از سوی ایرانی‌ها است، تصریح کرد: باید دشمن بپذیرد که ایران اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد