امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


خطبه های نماز جمعه زنجان-مورخ 7/6/93

 

 

 

امام جمعه زنجان:

قدرت دفاعی کشور در زمین و هوا موجب یاس و نا‌امیدی دشمنان می‌شودبه گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با سرنگونی پهباد اسرائیلی این موفقیت را به رزمندگان اسلام تبریک گفت.


وی با اشاره به اینکه قدرت ایران در منطقه موجب شده تا دشمن نتواند فکر تعدی به کشور را داشته باشد، ادامه داد: قدرت ایران در عرصه‌های نظامی و دفاعی موجب شده تا دشمنان نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه قدرت دفاعی کشور در زمین و هوا موجب یاس و نا‌امیدی دشمنان می‌شود، افزود: سرنگونی پهپاد اسرائیلی به معنای پیشرفت قدرت دفاعی کشور است.
وی با اشاره به هفتم شهریور سال 1382 اظهار کرد: به دنبال توطئه استکبار جهانی و ایادی آن که وجود آرامش در کشورهای اسلامی را تحمل نمی‌کنند، جنایت‌های متعددی را در این کشور رقم زدند.

خاتمی با بیان اینکه یکی از این جنایت‌ها به شهادت رساندن سید محمدباقر حکیم بود، خاطرنشان کرد: وی 23 سال رئیس مجلس اعلی عراق بود.

وی با اشاره به هشتم شهریور سال 1360 نیز ادامه داد: یکی از ننگین‌ترین جنایت‌های آمریکا توسط گروه‌های منافقین در این روز اتفاق افتاد.

ایران قربانی تروریسم است

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه این روز به عنوان روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است، یادآور شد: به اقرار خود گروه منافقین، 16 هزار نفر توسط آن‌ها و با حمایت آمریکا در ایران شهید شده‌اند که 200 نفر از آن‌ها مسئولان کشوری بودند.

وی با اشاره به اینکه ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است، ادامه داد: استکبار با سرپوش گذاشتن به جنایت‌های خود ایران را متهم به

حمایت از تروریست‌ها می‌کند.

خاتمی با تبریک هفته دولت تصریح کرد: خدمت در نظام اسلامی افتخار بزرگی برای دولتمردان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان با خدمات 36 سال خود نظام اسلامی را به پیش برده‌اند، یادآور شد: تقدیر مقام معظم رهبری بهترین هدیه برای دولتمردان محسوب می‌شود.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه برای رئیس جمهور و دولت است، یادآور شد: احساس رضایت رهبری از چهار بخش از خدمات دولت در ایجاد آرامش، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح تحول سلامت موجب می‌شود تا دولت در برنامه‌های آینده خود نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به 9 شهریور سال 57 هم خاطرنشان کرد: با توطئه استکبار در این روز امام موسی صدر رهبر شیعیان لبنان دستگیر شد.

خاتمی با اشاره به 10 شهریور به عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه خاطرنشان کرد: بقاع و امامزادگان باید به قطب‌های فرهنگی کشور

تبدیل شوند.

وی با اشاره به رشادت‌های رئیس علی دلواری گفت: روز 12 شهریور به عنوان روز مبارزه با انگلیس انتخاب شده است

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد