امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


امام حسین (ع) با خون خود اسلام را زنده کرد

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: خبر های مرتبط
  • بازدید: 162

امام جمعه زنجان:

امام حسین (ع) با خون خود اسلام را زنده کرد.آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تقدیر از مردم استان زنجان برای برگزاری باشکوه برنامه‌های عزاداری در ماه محرم اظهار داشت: به حق مردم زنجان شور و شعور حسینی خود را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا اختصاص به یک روز ندارد و جریان، فرهنگ و مانند خون در بدن انسان زنده محسوب می‌شود که باید همواره جریان داشته باشد، تصریح کرد: از دیدگاه امام حسین (ع) حرکت این امام همام الگو برای همه افراد بشریت است.


خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه امام حسین (ع)با خون خود اسلام را زنده کرد، افزود: فکر امام حسین (ع) فکر پاسداری از دین بود که باید همه افراد جامعه نیز به تکلیف خود در این زمینه عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه 9 سال است عزاداری باشکوه مردم زنجان الگوی استان‌های مختلف شده است، یادآور شد: همه هیئت‌های عزاداری در قالب «یک خط، یک حرف، یک مطلب» عزاداری کردند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه نظم حاکم بر هیئت‌های بزرگ عزاداری مطلوب بود، افزود: شعارهای مردم زنجان انقلابی و «هیهات مناالذله» بود.

وی با بیان اینکه جمع زیادی از جوانان و نوجوانان زنجانی با اخلاص، معنویت و متناسب با مقتضیات زمان در قالب هیئت‌ها عزاداری کردند، خاطرنشان کرد: دسته‌های عزاداری حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، احمدیه، مکتب‌الزهرا و فاطمیون با رعایت خط قرمزها مراسم‌های باشکوهی را برگزار کردند.


خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه مردم زنجان با برگزاری مطلوب عزاداری‌ها لبیک به بیانات مقام معظم رهبری دادند، افزود: حسین زمان، ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری است که مصلحت جامعه اسلامی را بهتر از هر فردی تبیین می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تقدیر از صدا و سیمای مرکز زنجان و صدا و سیمای مرکز از خدمات نیروهای انتظامی و شهرداری نیز به دلیل زحمات بسیار تقدیر کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به حرکت خودجوش و داوطلبانه جمعی از جوانان و نوجوانان زنجانی برای جمع‌آوری زباله‌ها افزود: هیئت‌های عزاداری باید در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه ذبح احشام در گوشه و کنار خیابان‌های شهر موجب بروز نجاست،آلودگی و شایعه بیماری می‌شود، افزود: باید با رعایت اصول از ذبح احشام در کوچه و برزن اقدام کنند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه اخلاق و رفتار اسلامی باید در عزاداری‌ها به ویژه در مراسم‌ها مورد توجه باشد، یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت‌های مذهبی باید در این زمینه برای سال آینده برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه مجالس عزاداری باید به تقویت ایمان کمک کند، افزود: باید با رعایت شاخص‌ها و بررسی نقاط ضعف و قدرت مجالس عزاداری ماه محرم سال آینده باشکوه‌تر برگزار شود.

آیت‌الله خاتمی بر ضرورت جلوگیری از اذیت و آزار مردم از سوی هیئت‌های مذهبی تأکید کرد و گفت: برخی از هیئت‌های مذهبی به خوبی در این زمینه عمل کردند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد