امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


موقعیت‌شناسی و دشمن‌شناسی مردم زمینه‌ساز قیام 19 دی شدبه گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: میلاد با برکت پیامبر گرامی بزرگترین عید مسلمانان است.
وی با تقدیر از برگزاری جشن‎های میلاد پیامبر گرامی اسلام، افزود: حضرت محمد (ص) اشرف، افضل و سید الأنبیاء است و خداوند متعال را شاکر هستیم که در زمانی زندگی می‎کنیم که با مکتب پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق (ع) بهره‎مند شده‎ایم.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به حوادثی که در زمان میلاد پیامبر گرامی اسلام رخ داد، افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) عواطف مردمی را به خود جلب کرده و مذاهبی که رنگ مادی داشته و به خرافات نزدیک هستند، باید بدانند که پایان چنین اقداماتی با میلاد پیامبر گرامی اسلام فرا رسید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در زمان میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) در بتکده‎ها همه بت‎ها بر زمین فرود آمدند، افزود: دریاچه ساوه که مردم به دلیل خرافات این دریاچه را می‎پرستیدند در هنگام میلاد پیامبر گرامی اسلام خشک شد.

*میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) کاخ‎های ظلم را در هم شکست
آیت‎الله خاتمی با اشاره به ویرانی و خرابی 14 کنگره ایوان کسری تصریح کرد: به برکت میلاد پیامبر گرامی اسلام کاخ‎های ظلم و باطل در هم شکست.
وی با بیان اینکه آتشکده فارس نیز بعد از قرن‌ها در شب میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) خاموش شد، افزود: ابری در آن شب عطر زعفران بر روی کعبه پخش کرد که همه استشمام کردند.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به سایر معجزات در طول زندگی پیامبر گرامی اسلام(ص)، گفت: پیامبر اکرم(ص) هنوز چهار ساله نشده بود که تیراندازی می‎کرد و در 11 سالگی به همراه عمومی خود تجارت می‎کرد.
وی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در سن 25 سالگی سرپرست کاروان حضرت خدیجه (س) شد و در 40 سالگی به پیامبری مبعوث، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) 13 سال در مکه و 10 سال در مدینه حضور داشتند.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه پیامبر قوی‌ترین نوع حکومت را در مدینه پایه‎گذاری کرد، افزود: 313 معجزه در زمان پیامبر گرامی اسلام رخ داد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به سالروز 19 دی در تاریخ انقلاب اسلامی افزود: برخی از روزها در تاریخ انقلاب یوم‎الله بوده و فراموش نشدنی هستند.
آیت‎الله خاتمی با بیان اینکه 17 دی با اسم مستعار در یکی از  روزنامه‎های کشور به امام خمینی (ره) توهین شده بود، افزود: این روزنامه یک روز بعد به قم رسید و مردم جو اختناق را شکسته و قیام 19 دی قم را رقم زدند.

* 19 دی موجب تسریع در روند انقلاب شد
وی با اشاره به اینکه در چهلم شهدای قیام مردم قم، مردم تبریز و در چهلم شهدای تبریز قیام مردم یزد صورت گرفت، افزود: این جرقه موجب شعله‌ور شدن خشم مردم و شعاع انقلاب و پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی شد.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در آستانه این روز هر ساله با مردم قم دیدارهایی دارند، افزود: دیروز نیز مسائل همه‌جانبه از سوی مقام معظم رهبری بیان شد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری در واقعه 19 دی موقعیت‌شناسی، دشمن‌شناسی و فداکاری دیده می‎شود، افزود: این قیام منبع تحول در مردم ایران شد.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری 19 دی سرآغاز حضور خونین مردم در صحنه‎های نهضت اسلامی بود، گفت: در چنین روزی مردم قم نخستین حرکت مردمی را بر ضد دستگاه وابسته و ضد دین را به راه انداخته و برای دفاع از امام در مقابل وابستگان به استکبار سینه خود را سپر کرده و جمعی از جوانان در راه خدا شهید شدند که این حرکت سرآغازی برای حرکت عظیم ملت ایران بود.
وی با بیان اینکه آنها با آن مقاله می‎خواستند شخصیت امام خمینی (ره) را دیدگاه مردم ایران کوچک کنند، افزود: اما به برکت پایداری مردم و خون شهدا شتاب انقلاب اسلامی بعد از جریان شدت بیشتری گرفت.
خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود نکات ارزشمندی را نسبت به مسئولان کشور به ویژه دشمن‎شناسی ارائه کردند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نقش صهیونست‎ها و آمریکایی‎ها را در ایجاد ساواک جهنمی تشریح کردند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری وابستگی بیش از حد به خارج، استکبار و غفلت از استعدادها و قابلیت‎های درون موجب تغییر دیدگاه مردم نسبت به رژیم پهلوی شد.

* دشمنی‎های استکبار با انقلاب اسلامی ادامه دارد
آیت‎الله خاتمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به مسئولان تأکید کردند، هیچ‌کس تصور نکند دشمن از خیانت دست بر می‎دارد، چرا که 36 سال است دشمنی‎های استکبار با انقلاب اسلامی ادامه دارد.
وی با بیان اینکه آمریکا و ایادی استکبار علیه نظام اسلامی نقشه دارند و به دنبال حذف ایران از نقشه جهان هستند، خاطرنشان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری دشمن فرصت کند مقاصد خود را در کشور پیگیری می‎کند، اما اگر قوی و دشمن‎شناس باشیم استکبار به ناچار از خصومت ورزی دست می‎کشد.
خطیب جمعه زنجان بر ضرورت جلوگیری از دسته‎بندی،جناح‎بندی و اختلافات به عنوان تأکیدات رهبری تأکید کرد و گفت: از دیدگاه رهبری باید اشتراکات مورد توجه ویژه بوده و به دشمنان اجازه این اختلاف‎افکنی داده نشود.
امام جمعه زنجان در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از نیروهای نظامی و ارتش در برگزاری رزمایش محمد رسول‎الله(ص) تصریح کرد: این مانور به لطف پروردگار و رزمندگان دلاور در هوا،دریا، خشکی برگزار شد.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به اینکه این مانور دارای دو پیام بود، افزود: پیام دوستی این مانور برای کشورهای منطقه بود که ایران قدرت لازم را برای تأمین امنیت منطقه دارد.
وی با بیان اینکه این مانور آژیر خطری برای دشمنان اسلام بود و افزود: دشمنان باید بدانند نظام اسلامی از آمادگی لازم برای مقابله با دشمنان برخوردار است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد