امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


زندگی نامه

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: زندگی نامه
  • بازدید: 706

حضرت آیت الله حاج شیخ علی خاتمی در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمد و تحت تربیت پدر دانشمندشان مرحوم آیت‌الله حاج شیخ بیوك خاتمی قرار گرفت و بعد از سپری كردن دوران دبیرستان عازم حوزه علمیه قم گردید و در مدرسه منتظریه (حقانی) تحت مدیریت شهید بهشتی و سپس شهید قدوسی مشغول تحصیل علوم حوزوی شد و از همان آغاز تحت اشراف شهیدان بهشتی، قدوسی و مفتح، با روح مبارزه علیه ظلمِ و مكتب امام خمینی (ره) آشنا گردید.
ایشان در طی فعالیت و مبارزه خود علیه رژیم پهلوی در سال 1354 توسط ساواك دستگیر و در سال 1357 همزمان با اوج گیری انقلاب شكوهمند اسلامی، با باز شدن دربهای زندان همراه سایر زندانیان سیاسی آزاد و به خیل عظیم انقلابیون پیوست و همواره با سخنرانیهای آتشین در پیشاپیش مردم انقلابی در صفوف مقدم مبارزه قرار گرفت.
وی پس از پیروزی انقلاب از طرف دفتر امام خمینی (ره) به خطه آذربایجان قهرمان رفته و به عنوان نماینده حضرت امام (ره) در شكل گیری جهاد سازندگی آذربایجان شرقی در كنار جوانان انقلابی و پیرو خط امام قرار گرفت.
با شروع جنگ تحمیلی حدود چهار سال به عنوان مسئول پشتیبانی مهندسی جنگ استان آذربایجان شرقی نقش سازنده‌ای ایفا كرد و پس از بازگشایی دانشگاهها، در دانشگاه تبریز به تدریس پرداخت و پس از ارتحال حضرت امام (ره) به تهران منتقل شد و در وزارت جهاد سازندگی به عنوان مدیر كل آموزشی عقیدتی كاركنان به برنامه ریزی و اجراء پرداخت و همزمان با تدریس در دانشگاه شریف و علامه طباطبایی از تدریس در حوزه علمیه غافل نبود.
وی مدت 9 سال نیز به عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر كشور خدمت كرد و پس از ارتحال مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ثمری، بنا به درخواست مردم شهید پرور و مسئولین شهریار از طرف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه كشور در خرداد ماه سال 1384 به امامت جمعه شهرستان شهریار منصوب و همزمان به احیاء و باز سازی مجدد و ارتقاء سطح علمی حوزه علمیه امام صادق (ع) شهریار پرداخت كه هم اكنون در این حوزه بیش از یكصد و سی و پنج نفر تا پایه هفتم مشغول تحصیل می‌باشند.
همچنین احداث و ایجاد استاد سرای حوزه علمیه امام صادق (ع) در هفت طبقه، ایجاد طلاب سرا برای طلاب معیل و نیز تلاشهایی در ارتباط با ایجاد حوزه علمیه خواهران الزهرا (س) و تهیه زمین جهت احداث این حوزه از دیگر فعالیتهای این عالم بزرگوار است.
گفتنی است با تدبیر خاص حضرت آیت الله حاج شیخ علی خاتمی و تبعیت از رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، نماز جمعه با شكوه شهریار نماد وحدت در بین مردم شهریار شده و با همدلی مسئولین شهرستان، عملیات ساختمان بزرگ مصلای شهریار بعد از چهارده سال وقفه شروع گردید و با تلاش و فعالیت شبانه روزی هیئت امناء، عملیات آن با وسعت دوازده هزار و ششصد متر مربع اجراءو اکنون مورد استفاده قرار دارد.
حضرت آیت الله حاج شیخ علی خاتمی در بیست و پنجم بهمن ماه سال 90 با حكم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان امام جمعه زنجان و نماینده ولی معظم فقیه در استان زنجان منصوب گردید.

***

فیلم معرفی حضرت آیت الله خاتمی

***

 فیلم مراسم معارفه حضرت آیت الله خاتمی / مورخ 90/11/28

***

 فیلم مراسم استقبال مردم زنجان حضرت آیت الله خاتمی / مورخ 90/11/28

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد