امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


هفته وقف فرصت مناسبی برای مومنین است که ضروری است به این امر توجه کنند.

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: خبر های مرتبط
  • بازدید: 162

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به 27 ماه صفر روز وقف اظهار داشت: هفته وقف فرصت مناسبی برای مومنین است که ضروری است به این امر توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه وقف باقیات و صالحات است، تصریح کرد: فرزند داشتن یکی از انگیزه‌هایی است که موجب ماندگاری خدمات فرد می‌شود.

خطیب جمعه زنجان بر ضرورت توجه به صدقه جاریه و وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: واقفان در جامعه ماندگار می‎شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به خدمات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: فعالیت‌های موثری در استان در این زمینه انجام شده است.

آیت‎الله خاتمی ادامه داد: فردی که 7 هزار و 500 سال قبل، دارایی خود را وقف کرده است هنوز هم ماندگار است و ثواب و آثار و برکات آن هنوز متوجه جامعه است.

وی با اشاره به موقوفه بودن مساجد، مدارس،حوزه‌های علمیه، حسینیه‌ها و هئیت‌های عزاداری، این موارد را از برکات وقف در جامعه دانست و گفت: وقف آثار و برکات مطلوبی در جامعه دارد.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه این بنا بیشتر با بودجه‌های دولتی کار شده است، افزود: خیرین نیز در این زمینه کمک کار تاسیس این بنا بوده‌اند.

با 5 هزار تومان نمی‌توان مسجد را اداره کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه بیشتر مساجد استان زنجان در محله‌های مستضعف ‌نشین زنجان قرار داد، افزود: با 5 هزار تومان نمی‌توان مسجد را اداره کرد.

آیت‌الله خاتمی بر ضرورت اداره جمعی و وقفی مساجد تاکید کرد و افزود: با خرید یک باب مغازه موجب درآمدزائی مساجد می‎شود.

وی با بیان اینکه در جامعه اسلامی به امر وقف توجه شده است، ادامه داد: اما اقدامات انجام شده، کافی نیست.

خطیب جمعه با اشاره به ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام بر ضرورت برگزاری زیارت از بعید پیامبر گرامی اسلام تاکید کرد و گفت: ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) نیز باید به نحو مطلوبی برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ایام شهادت امام رضا(ع) تصریح کرد: چهارشنبه روز لیله‌المبیت است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه در چنین شبی امام علی(ع) در بستر پیامبر گرامی اسلام به خاطر معامله با خداوند متعال خوابید، گفت: هنر امام علی(ع) این بود که جان خود را برای کسب رضای خداوند متعال فدا کند.

وی با تقدیر از حضور مردم در مجالس عزاداری ماه محرم و صفر گفت: این مراسم‌ها به نحو مطلوبی در استان برگزار شد.

خطیب جمعه زنجان مراسم اربعین امسال را بی‌نظیر دانست و افزود: شیعه قدرت خود را در اربعین به خوبی نشان داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اربعین زنده نگه داشتن راه همه پیامبران و نام و یاد و عاشورا است، افزود: امام حسین (ع) وارث پیامبران و امامان معصوم (ع) است.

احیای اربعین زنده نگه داشتن یاد امام حسین (ع) است

آیت‎الله خاتمی احیای اربعین را زنده نگه داشتن یاد امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: حضور 20 میلیونی مردم در اربعین زنده نگه داشتن عاشورای حسینی بود.

وی با اشاره به مهمانوازی مردم، دولت، ارتش و بسیج عراق از میهمانان اربعین، خاطرنشان کرد: این میهمان‌نوازی نشان داد که اگر اشغالگران از این سرزمین خارج شوند، مردم عراق به خوبی می‌توانند امنیت کشور خود را تامین کنند.

خطیب جمعه زنجان اربعین را زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) دانست و افزود: اربعین فرصت مناسبی برای شناخت امام حسین(ع) از سوی همه مردم جهان بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد