امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


حفظ دستاوردهای انقلاب را فراموش نکنیم

 

آیت‌الله علی خاتمی صبح امروز در آیین تجلیل از خانواده شهدای منابع‌طبیعی استان زنجان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت کسب تقوای الهی است اما آنچه مهم است، نگه‌داری و استمرار این دست‌آورد در طول ایام سال است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تصریح کرد: ماه مبارک رمضان به قدری شریف و فرصت رشد و تعالی انسان است که خدای متعال برای ما در نظر گرفته و علاوه بر روزه واجب در این ماه، تاکید بر قرائت قرآن شده و پاداش فراوانی برای آن از سوی خدای متعال در نظر گرفته شده است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه زندگی ماشینی ما را بسیار درگیر خود کرده و به همین دلیل بیدار شدن برای اقامه نماز شب، قدری برای انسان سخت می‌شود، تصریح کرد: نماز شب از مواردی است که در ماه مبارک رمضان نیز بر آن اشاره شده و یکی از دستاوردهای این ماه، فرصت اقامه نماز شب است، هر چند در طول سال نیز باید برنامه روزانه خود را به گونه‌ای تنظیم کنیم که درگیر زندگی ماشینی نشده و از یاد خدا غافل نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، فراهم شدن زمینه قرائت دعا در ماه مبارک رمضان را از دیگر دست‌آوردهای ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: علاوه بر ایحاد زمینه قرائت ادعیه مختلف، از دیگر فرصت‌هایی که به برکت ماه مبارک رمضان در اختیار مومنان و روزه‌داران قرار می‌گیرد، احسان و دستگیری از نیازمندان است.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه با قدری همت می‌توانیم برکات کسب شده در ماه مبارک رمضان را زود از دست نداده و تا ماه مبارک رمضان آن را استمرار دهیم، خاطرنشان کرد: آثار و برکات تقوا را در زندگی خود می‌توانیم مشاهده کنیم به شرطی که حداقل‌های این ماه را در طول سال ادامه دهیم که مهم‌ترین آن این است که با پایان این ماه مبارک، با روزه خداحافظی نکنیم زیرا به فرموده نبی مکرم اسلام، «مردم اگر آثار و برکات روزه را می‌دانستند، آرزو می‌کردند که ماه مبارک رمضان هیچ‌گاه تمام نشود».

امام جمعه زنجان افزود: در زمینه قرائت دعا نیز به سادگی می‌توان ادعیه مورد علاقه خود را انتخاب و در فرصت‌هایی که داریم دعا خوانده و ارتباط خود را با خالق حفظ کنیم و مهم‌تر از آن و دیگر مسئله‌ای که باید مورد توجه داشت، ارتباط با قرآن و قرائت حداقل چند آیه در روز است.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: احسان و دستگیری از نیازمندان نیز در غیر ماه رمضان، نباید فراموش شود ما گاهی فکر می‌کنیم برای احسان باید هزینه هنگفت داشته باشیم، این تفکر اشتباهی است و هر کس در حد وسع خود باید در این زمینه حضور داشته باشد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه در مسائل اجتماعی نیز نگه‌داشتن دست‌آوردهای کسب شده نباید مورد غفلت واقع شود، تصریح کرد: برای رسیدن به انقلاب اسلامی ایران شهدای گران‌قدری داریم، از جمله شهید آیت‌الله غفاری و آیت‌الله سعیدی که در زیر شکنجه ساواک به شهادت رسیدند، از نظر کمی بیش از 230 هزار شهید داریم و از نظر کیفی هم شخصیت‌های بسیار بزرگ و اثرگذار بودند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه همه این شهدا برای حفظ انقلاب و دست‌آوردهای آن از جان خود گذشتند، بنابراین نگه‌داری انقلاب، سخت‌تر و دشوارتر از خود انقلاب است، تصریح کرد: در استان زنجان نیز سه‌هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است که در مقایسه با تعداد جمعیت استان، جمعیت قابل توجهی است که از جمله فرماندهان دوران دفاع‌مقدس شهیدان رستم‌خانی و اشتری و شهید قامت بیات در بین همین جمعیت خودمان بزرگ شده و پرورش یافته بودند.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد