امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


شناخت پیامبر (ص)، تنها دانستن تاریخ تولد و رحلت ایشان نیست

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: مصاحبه ها
  • بازدید: 173
آیت‌الله شیخ‌علی خاتمی امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در زنجان با تسلیت ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام اظهار داشت: 124 هزار پیامبر، علما، قدیسین و امامان معصوم (ع) به برکت وجود پیامبر گرامی اسلام آفریده شده‌اند.

وی با بیان اینکه در قرآن، پیامبر گرامی اسلام به عنوان الگو معرفی شده است، تصریح کرد: هر کس علاقه‌مند به لقای پروردگار و نجات از قیامت است، باید به پیامبر اعظم (ص) تاسی کند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه کسانی که عمل، رفتار، گفتار و عملکرد پیامبر گرامی اسلام را به عنوان الگو قرار دهند به سعادت می‌رسند، افزود: برای تبعیت از پیامبر گرامی اسلام باید ایشان را شناخت.

*باید سیره و روش پیامبر گرامی اسلام را شناخت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه اینکه شناخت پیامبر گرامی اسلام تنها دانستن تاریخ تولد و رحلت ایشان نیست، افزود: باید با شناخت رفتار و مطالعه در زندگی، سیره و روش پیامبر گرامی اسلام مسیر درست زندگی را انتخاب کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه رفتار پیامبر گرامی اسلام الگوی افراد جامعه است، خاطرنشان کرد: نحوه رفتار پیامبر با دوست و دشمن موجب شناخت پیامبر گرامی اسلام می‌شود.

وی با بیان اینکه شناخت پیامبر گرامی اسلام در گرو توجه به زندگی و سیره 63 ساله نبی مکرم اسلام است، خاطرنشان کرد: زندگی پیامبر (ص) در مکه و مدینه و تببین نحوه زندگی این حضرت می‎تواند به شناخت ما از ایشان منجر شود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه تربیت و هدایت انسان‌ها بزرگترین معجزه هستی است، افزود: پیامبر گرامی تربیت انسان‌ها را بر عهده داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بیان داشت: هر کس به خداوند متعال ایمان داشته و قیامت و معاد را باور دارد، باید رفتار، منش و کردار، مهر، قهر و عبادت پیامبر گرامی اسلام را برای خود الگو قرار دهد.

*عملکرد پیامبر اکرم (ص) کامل‌ترین نمونه است

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) در خطبه‎های نهج‌البلاغه در خصوص سنت، سیره پیامبر گرامی اسلام بیاناتی دارند، افزود: عملکرد پیامبر اکرم (ص) برای انسان اسوه، کامل‌ترین نمونه و مدل محسوب می‎شود.

وی با بیان اینکه از دیدگاه حضرت علی (ع) پیامبر گرامی اسلام پاکترین، طاهرترین، شریف‌ترین و ارزشمندترین بنده خداوند متعال است، تصریح کرد: هر کس به دنبال مدل و نمونه کامل است باید به پیامبر گرامی اسلام تاسی کند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه هر کس می‌خواهد شریف و محبوب باشد باید از حضرت محمد (ص) تبعیت کند، افزود: هر کس می‌خواهد عزیز باشد، باید سیره پیامبر گرامی اسلام را در پیش گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: محبوبترین بندگان خداوند متعال کسانی هستند که سیره و روش پیامبر گرامی اسلام را در پیش روی قرار داده و این سیره را الگوی رفتاری و عملی خود قرار دهند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه سیره پیامبر گرامی اسلام اعتدال و میانه‌روی بود، تصریح کرد: هر کس می‌خواهد تکامل یابد، باید از سنت پیامبر گرامی اسلام تبعیت کند.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام در زمینه همه ابعاد زندگی بشر روشنگری کرده است، تصریح کرد: احکام پیامبر همان احکامی است که خداوند متعال برای سعادت زندگی بشر در نظر گرفته است.

امام جمعه زنجان با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص پیامبر گرامی گفت: از دیدگاه قرآن، دستورات پیامبر گرامی اسلام مایه سعادت جامعه بشری است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد