امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


گريه، اسلحه امام سجاد (ع) براي بيان ظلم بني‌اميه بود.

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: خبرگزاری ها
  • بازدید: 172

آيت‌الله خاتمي :

گريه، اسلحه امام سجاد (ع) براي بيان ظلم بني‌اميه بود.

آيت‌الله  خاتمي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به ايام ماه محرم اظهار داشت: ريشه اصلي جنايت‌هاي کربلا نبود تقوا بود.

وي با اشاره به اينکه اصل عزاداري بعد از تاسوعا آغاز مي‌شود، افزود: تا روز تاسوعا کسي در کربلا شهيد نشده است و بعد از اين است که بايد مراسم‌هاي عزاداري و سوگواري برگزار شود.

امام جمعه زنجان با بيان اينکه برخي مجالس و روضه‌هايي که داراي نذر معيني نيست ضروري است بعد از تاسوعا و عاشورا برگزار شود، خاطرنشان کرد: بايد مسئله عزاداري بعد از تاسوعا فراموش نشود.

*نور حق خاموش نمي‌شود

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه دشمن فکر مي‌کرد بعد از عاشورا اين واقعه تمام و به فراموشي سپرده مي‌شود، تصريح کرد: دشمن غافل از اين بود که حق باقي است و نور حق هيچ‌گاه خاموش نمي‌شود.

آيت‌الله خاتمي با بيان اينکه بقاي حق گاهي نياز به پند و موعظه دارد و گاهي نيز بايد براي بقاي آن خون داد، افزود: بعد از عاشورا نقش‌آفريني ميراثداران عاشورا موجب شد تا اين واقعه با وجود خواسته دشمن هيچ‌گاه فراموش نشود.

وي با اشاره به اينکه ما هم به عنوان ميراثدار عاشورا بايد از اين فرهنگ و ارزش‌هاي آن پاسداري کنيم، افزود: ارزش‌هاي عاشورا تمام‌قد و استوار پابرجاست.

امام جمعه زنجان انسان با فکر، اعتقاد و آرمان مي‌تواند ميراث‌دار عاشورا باشد، ادامه داد: اگر در حال حاضر امکان مبارزه مستقيم وجود ندارد بايد با مبارزه غير مستقيم و منفي نسبت به اشاعه فرهنگ عاشورا اقدام کرد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان با بيان اينکه در مبارزه منفي مظلوم چهره مظلوميت به خود مي‌گيرد، ظلمي که به او روا داشته شده است را تبيين مي‌کند و در نهايت جنايت‌هاي ظالم را آشکار مي‌کند، افزود: در مبارزه منفي نيازي به اسلحه براي جنگ نيست.

*حضرت زهرا (س) پايه‌‌گذار مبارزه منفي

آيت‌الله خاتمي، حضرت زهرا (س) را نخستين مبارز منفي عنوان کرد و گفت: اين حضرت پايه‌گذار مبارزه منفي بود.

وي با اشاره به اينکه امام سجاد (ع) نيز بعد از واقعه کربلا مبارزه منفي را در پيش گرفت، تصريح کرد: مصلحت الهي، بيماري امام سجاد (ع) بود که اين حضرت بعد از واقعه کربلا با توجه به فراهم نبودن شرايط، با چهره مظلوميت به بيان ظلم‌ها و جنايت‌هاي بني‌اميه مي‌پرداخت.

امام جمعه زنجان با بيان اينکه اسلحه اين حضرت براي بيان ظلم‌هاي بني‌اميه گريه بود، افزود: به بهانه‌هاي مختلف اين حضرت به روشنگري واقعه کربلا مي‌پرداخت.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان نقش امام سجاد (ع) را در مبارزه منفي و نشان دادن چهره واقعي دشمنان اسلام برجسته عنوان کرد و يادآور شد: اين موضوع موجب شد تا آنهايي که قصد تحريف واقعه کربلا را داشتند در اجراي نقشه‌هاي خود ناکام بمانند.

آيت‌الله خاتمي با بيان اينکه بايد در حال حاضر به عنوان ميراث‌دار واقعي، نقش خود را در اين زمينه ايفا کنيم، افزود: نبايد به دشمنان اجازه داد واقعه کربلا را تحريف کنند.

وي با اشاره به اينکه ميراثدار از هر فرصتي براي روشنگري استفاده مي‌کند، افزود: برگزاري مجالس و محافل روضه و عزاداري بعد از تاسوعا و عاشورا به اين مهم کمک مي‌کند

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد