امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


تثبیت خط اصیل انقلاب دستاورد 13 آبان است.

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: خبر های مرتبط
  • بازدید: 176

امام جمعه زنجان:
تثبیت خط اصیل انقلاب دستاورد 13 آبان است.


آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر ضرورت رعایت تقوای الهی تاکید کرد و افزود: امیداورم توفیق توجه به تقوای الهی را داشته باشیم.

وی با اشاره به دهم آبان سال 1358 به عنوان سالروز شهادت نخستین شهید محراب، نماینده امام خمینی (ره) در آذربایجان و امام جمعه مجاهد و انقلابی تبریز، افزود: آیت‌الله قاضی طباطبایی در تبعید و زندان به پاسداری از انقلاب و آرمان امام راحل پرداخت و در نهایت نیز توسط منافقین به درجه رفیع شهادت رسید.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به روز دوشنبه به عنوان تاسوعای حسینی تصریح کرد: در تاریخ نیز اصل جنگ با عاشورا آغاز شد، اما در روز تاسوعا جمعی از جوانان بنی‌هاشم برای آب آوردن به علقمه رفتند که عباس ثانی در این روز به درجه شهادت رسید.

*یوم‎العباس عرض ارادت مردم به ساحت حضرت عباس است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه روز عاشورا همه احترام برای سیدالشهدا است، افزود: مردم قدرشناس یک روز قبل را به عنوان یوم‌العباس برای عرض ارادت خود به ساحت ابوالفضل العباس (ع) انتخاب کرده‌اند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه از زمان‌های طولانی در پایتخت شور و شعور حسینی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با عظمت خاصی برگزار می‌شود، افزود: در حال حاضر این حرکت به عنوان الگوی ایران و جهان تشیع شده است.

وی با بیان اینکه 13 آبان سال 1343 سالروز تبعید امام خمینی (ره) در اعتراض به قانون کاپیتولاسیون است، یادآور شد: در اثر اعتراض امام (ره) به این قانون وی دستگیر و بازداشت و تبعید شد.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه در روز دانش‌آموز نیز در سال 1357 جمعی از دانش‌آموزان در شهر تهران، در اعتراض به مداخلات آمریکا در خصوص انقلاب و کشور راهپیمایی برگزار کردند، یادآور شد: به دستور آمریکا این راهپیمایی به خاک و خون کشیده شد و دانش‌آموزان بسیاری شهید شدند.

*دانش‌آموزان در خط مقدم دفاع مقدس قرار داشتند

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نیز دانش‌آموزان در خط مقدم جبهه قرار داشتند، افزود: 36 هزار دانش‌آموز در این دوران به نظام اسلامی تقدیم شد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه در سال 1358 دانشجویان ایرانی در مقابل توطئه‌های آمریکا با تسخیر سفارت آمریکا به عنوان لانه جاسوسی و مرکز توطئه بر علیه انقلاب وارد عمل شدند، افزود: هیمنه آمریکا توسط این دانشجویان شکسته شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان پیروان خط امام از دیدگاه امام خمینی (ره) انقلاب دوم نظام اسلامی را پایه‌گذاری کردند، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز این روز را به عنوان روز مبارزه با استکبار نامگذاری کرد.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه در سال جاری این سه حادثه به چهار واقعه افزایش یافته است، افزود: امیدواریم مردم به ویژه جوانان با حضور پر رنگ خود این روز را باشکوهتر از سال‌های گذشته برگزار کنند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی دارای دستاوردهای بزرگی برای کشور بود، افزود: پایه‌های انقلاب با این ماجرا قوی‌تر شد.

آیت‌الله خاتمی تثبیت خط امام به عنوان خط اصیل انقلاب و راه سالم و مقتدرانه انقلاب را از دستاوردهای 13 آبان دانست و افزود: ضد انقلاب از این موضوع به شدت ضرر دید.

وی با بیان اینکه افشای چهره سازش‌کاران از دیگر دستاوردهای تسخیر لانه جاسوسی بود، تصریح کرد: شبکه‌های اطلاعاتی آمریکا بعد از تسخیر این لانه متلاشی و توطئه‌های مختلف این کشور بر علیه انقلاب رسوا شد.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به 14 آبان به عنوان روز فرهنگ عمومی افزود: باید ارزش‌ها، باورها و آداب بر گرفته از دین و اخلاق فرهنگ عمومی جامعه مورد احترام همه باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد