امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


 

 

 

آیت الله شیخ علی خاتمی:

امام رضا (ع) از نظر اخلاق و فضایل الگویی برای همگان محسوب میشوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از زنجان؛ آیت الله شیخ علی خاتمی در مراسم جشن پاسداران و سربازان سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان که به مناسبت میلاد ثامن الحجج امام رضا (ع) برگزار شد, اظهار کرد: امام رضا (ع) از نظر اخلاق و فضایلی که داشتند، الگویی برای همگان محسوب میشوند.

وی با اشاره به علم فراوان امام رضا (ع) در زمینه های مختلف، بیان کرد: حضور ایشان در محافل علمی بزرگ زمان خود و بهت و حیرت همگان از استدلال های ایشان گواه بر این مطلب است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به دوران امامت امام رضا (ع) تصریح کرد: ایشان دوران سختی در زمان امامت خود داشتند.

این مسئول در ادامه با اشاره به وجود مبارک و پربرکت حضرت فاطمه معصومه (س) در قم و نورافشانی ایشان، تصریح کرد: با وجودی که هوای قم غیرقابل تحمل است، ولی وجود مبارک ایشان موجب شده که مشتاقان اهل بیت (ع) به سوی قم جذب شوند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه وجود مبارک حضرت معصومه (س) فرصت مناسبی برای بهره مندی از فضایل ائمه معصومان (ع) است, افزود: ایشان الگوی همه شیعیان هستند و افراد برای زندگی سعادتمندانه باید  از ایشان الگوبرداری کنند.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد