امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - Wed 01 24 2018

منو


دیدار با مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور

 

 

 

 گزارش مکتوبی از عملکرد دبیرخانه شورای زکات استان تهیه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی دوشنبه‌ شب در دیدار با مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و استان اظهار کرد: اقدام مطلوب این بود که زکات جمع آوری شده در همان روز در بین مددجویان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: مساجد زکات را جمع‌آوری کردند و در همان زمان توزیع شد که این اقدام بسیار مطلوبی بود و خود ائمه جماعات نیز راضی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: امیدواریم سال آینده برنامه اجرایی بهتر از این شود.

این مسئول در پایان درخواست کرد: گزارش مکتوبی از عملکرد دبیرخانه شورای زکات استان تهیه شود، تا نسبت به اتخاذ تصمیمات اقدام شود.

همچنین در ادامه مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) با تقدیر از اقدامات انجام شده در استان زنجان در بحث جمع‎آوری زکات، بیان کرد: طی دو سال گذشته در زمینه جمع‌آوری زکات در استان زنجان وحدت رویه ایجاد شده است.

حسین نبی‌لو با اشاره به اینکه طی سنوات گذشته زکات استان زنجان بیش از 10 تا 15 میلیون تومان نبود، بیان کرد: با حضور آیت‌الله خاتمی اقدامات مناسبی انجام و ظرفیت‌ها بالا برده شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز 10 میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع‌آوری شده است، اضافه کرد: با مدیریت انجام شده این مبلغ در اسرع وقت و در همان روز عید بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه با اشاره به اقدامات دبیرخانه شورای زکات در زمینه استفاده از ظرفیت‌های زکات در کشور، بیان کرد: در حال حاضر 52 هزار روستای کشور مشمول پرداخت زکات هستند.

این مسئول همچنین تعداد شهرهای مشمول پرداخت زکات را 700 مورد اعلام کرد و گفت: از محل زکات جمع‌آوری شده 5 هزار پروژه محرومیت‌زدایی در کشور ساخته، بازسازی و احداث شده است.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

چسبانده شده ها

  • هیچ نظری یافت نشد

محبوب ها

  • هیچ نظری یافت نشد