امروز دوشنبه, 29 آبان 1396 - Mon 11 20 2017

منو

دیدارها ،جلسات و همایش هاانقلاب اسلامی ایرانی برای زنده نگهداشتن اسلام پیروز شد

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در جمع طلاب زنجان که به مناسبت محکومیت اظهارات ترامپ برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت امام سجاد (ع)اظهار کرد: هدف از قیام امام حسین(ع) احیای دین بود.

ایشان با اشاره به اینکه همه ائمه معصومان (ع) برای زنده نگه داشتن اسلام تلاش کردند، افزود: انقلاب اسلامی ایرانی نیز برای زنده نگهداشتن اسلام پیروز شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به حوادث قیام سال 1342 و پس از آن و تلاش‌های امام راحل و مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به شکلی بود، که شاید کسی باور نداشت به این زودی به نتیجه برسد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در طول 40 سال ابهت آمریکا شکست شده و ایران قدرتمندتر شده است، تصریح کرد: در این مدت آمریکا اقدامات بسیاری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران و بلکه براندازی آن کرده است.

ایشان با اشاره به اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس دشمنان با حمایت از عراق ضربه بسیاری به کشور وارد کردند، گفت: در واقع در طول 40 سال دشمنان و در رأس آمریکا از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکرده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه تضاد کلی همچون سیاه و سفید و مرگ و دیگری است، گفت: با این دیدگاه حذف یکی به معنای وجود دیگری است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه تضاد ما با آمریکا نیز تضاد کلی است، گفت: اینها چیزی است که با خصلت کشور ایران در یک جا قابل جمع شدن نیست.

ایشان با اشاره به اینکه آشتی گرگ و میش زمانی رخ می‎‌دهد که گرگ خصلت خود را زیرپا بگذارد، بیان کرد: دعوای ایران و آمریکا نیز از نخستین روز همین بوده است و آشتی ما با آمریکا یعنی یا باید ما از انقلاب اسلامی خود دست برداریم و یا باید آمریکا خصلت گرگی خود را کنار بگذارد که این امر شدنی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه آمریکا شامل دو حزب دموکرات‌ها و جمهوری خواهان است، گفت: ولی پشت صحنه گردانندگان آمریکا 5 میلیون یهودی است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امروز نیز ما در حال مبارزه هستیم، تصریح کرد: سرباز در سنگر، پوتین خود را نیز در‌نمی‌آورد و چشم از دشمن برنمی‌دارد، چون دشمن منتظر یک لحظه غفلت است و این وضعیت در واقع تشریح حال کشور ما است.

ایشان با اشاره به اینکه دشمنان سه سناریوی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت دارند، افزود: سناریوی کوتاه مدت ایجاد ناامنی، مرحله دوم ناکارآمد کردن اقتصاد و در فشار گذاشتن مردم و مرحله پایانی و سوم نیز آشوب کردن مردم است که نمونه آن فتنه‌ سال‌ها 1378 و 1388 بود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اظهارات سیاستمداران آمریکایی در زمینه حمله به ایران گفت: قطعا اگر آمریکا می‌دانست با حمله به ایران کاری از پیش می‌برد، بدون شک این کار را انجام می‌داد.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
نظرات (0) کلیک ها: 17

پیام واقعه عاشورا حیات طیبه و زیر بار ظلم نرفتن بود

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در جمع دانش‎‌آموزان مدرسه آزادگان ضمن تأکید بر حضور مستمر در مساجد اظهار کرد: حضور دانش آموزان در مساجد موجب اخت و انس آنها با مساجد می‌شود، چرا که موجب نزدیکتر شدن انسان به خدا می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه در دین اسلام نماز خواندن و قرائت قرآن مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: خداوند این موضوع را در اعمال انسان‌ها منظور خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه نماز خواندن در مسجد به جماعت از فضیلت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: دانش‌آموزان نیر باید به این کار اهتمام بورزند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومان(ع) همواره در اقامه نماز جماعت بر دیگران پیشی می‌گرفتند، گقت: ثواب یک رکعت نماز جماعت هزاران مرتبه بالاتر از نماز فردی است.

ایشان با اشاره به اینکه در حال حاضر در ایامی قرار داریم، که یادآور نماز تاریخی امام حسین(ع) است، تصریح کرد: باید در این بخش از ائمه معصومان(ع) و به ویژه امام حسین(ع) الگو بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به گذشت قریب به یک هزار و ۴۰۰ سال از واقعه عاشورا بیان کرد: با این وجود هنوز فرهنگ حسینی و حیات طیبه و زیر بار ظلم نرفتن زنده است.

ایشان با اشاره به اینکه انسان برای سعادتمند شدن باید راه امام حسین(ع) و ائمه معصومان (ع) را ادامه دهد، تصریح کرد: کسانی که راه ایشان را ادامه می‌دهند به زندگی سعادتمندانه می‌رسند.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
نظرات (0) کلیک ها: 13

دین‌داری و حفظ حریم خانواده، مکتب اهل بیت (ع) است‎

آیت‌الله شیخ علی خاتمی عصر امروز در همایش رهروان زینبی اظهار کرد: امام حسین (ع) و یاران ایشان با این منطق که از دین جد خود حفاظت و حراست کنند، خالصانه جان خود را برای بقای دین در طبق اخلاص گذاشتند.
وی با تاکید بر ایجاد موج از سوی این حرکت و خشکاندن ریشه باطل افزود: باید پیام، هدف و منطق شهید به گوش آیندگان برسد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه برای حفظ بقا و آرمان شهید وظیفه سنگینی به عهده میراث‌داران شهید است، اضافه کرد: میراث دار شهید کسی است که منطق شهید، ایثار و فداکاری شهید را بشناسد و آن را به گوش تاریخ برساند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در واقعه عاشورا رساندن پیام شهید توسط امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) انجام شده و به امروز رسید، افزود: در واقع معرفت امروزی ما زیر سایه پیام‌رسانی حضرت زینب کبری (س) انجام شده است.
ایشان با اشاره به ظلم‌های روا شده به اهل بیت امام حسین (ع) پس از واقعه عاشورا و غارت اموال آنها بیان کرد: این کاروران پس از غارت، با وضعیت دلخراشی به سمت کوفه حرکت داده شدند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به روشنگری‌های حضرت زینب (س) در کوفه و در خطاب به مردم این شهر افزود: در واقع پیروزی اهل بیت (ع) در همان روز دوازدهم رخ داد، چرا که حضرت زینب (س) روشنگری‌های بسیاری کردند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه حضرت زینب (س) در سخت‌ترین لحظات نیز بیان کردند که جز زیبایی ندیدم، بیان کرد: ایشان هیچ‌گاه در برابر دشمن عجز و لابه نکردند و همواره یاد خدا را گرامی داشتند.

ایشان با اشاره به اینکه کسانی که راه امام حسین (ع) را رفتند به شهادت رسیدند و کسانی که ماندند نیز باید راه و روش حضرت زینب (س) را فراموش نکنند، گفت: در واقع پیام حضرت زینب (س) به عالمیان این است در اوج سختی خداوند را فراموش نکرده و در اوج مصیبت مستحبات را کنار نگذارند و در اوج دشواری‌ها باید با عزت زندگی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان حفظ حیا و عفت را پیام حضرت زینب (س) اعلام کرد و افزود: دین‌داری، حفظ حریم خانواده و الگوبرداری از اهل بیت (ع) پیام مکتب اهل بیت (ع) است و ما باید از مجالس حسینی چنین برداشتی را داشته باشیم.

ایشان با اشاره به اینکه حضور در هیأت و مکتب عزاداری باید یک گام ما را به خداوند نزدیک کرده و یک گام از گناه دورتر کند، گفت: پیام حضرت زینب (س) در واقع حفاظت و حراست از بقای دین است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه انقلاب و دین باید باقی بماند، افزود: مردان غیور در واقع در دامن زنان پاک دامن تربیت می‌شوند همچنان که 3 هزار شهید از استان زنجان در هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافته و از کشور دفاع کردند.

نظرات (0) کلیک ها: 13

عناوین کسب شده توسط ورزشکاران معلول زنجانی امیدوارکننده است

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با اشاره به اینکه ورود معلولان به عرصه ورزش خود فرصت مناسبی برای فعالیت آنها است، اظهار کرد: این امر نشان می‌دهد، که انسان مجموعه‌ای از استعدادها است و در عرصه‌های مختلف می‌تواند خود را نشان دهد.

ایشان با اشاره به اینکه معلولیت نباید عامل محدودیت شود، تصریح کرد: خوشبختانه به این امر توجه زیادی شده است، البته در این زمینه گام نخست مربوط به خود معلولان است، چرا که برای خارج شدن از محدودیت باید فعالیت داشته باشند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه در کل دنیا به موضوع ورزش معلولان توجه بسیاری شده است، اضافه کرد: در هر شهر اگر معلولان به این نتیجه برسند که اگر در حوزه‌ای نمی‌توانند فعالیت کنند، می‌توانند در حوزه دیگر فعالیت کنند، همین امر موجب تحرک بیشتر آنها خواهد شد.

ایشان با اشاره به اینکه خود ورزش کردن علاوه بر مسائل قهرمانی و مدال‌آوری در سلامتی معلولان نیز موثر است، بیان کرد: اگر خود معلولان بتوانند در عرصه ورزش رشد و تعالی داشته باشند، برای سلامتی آنها مفید خواهد بود.

آیت‌الله خاتمی ورزشکاران معلول را الگویی برای سایر معلولان معرفی کرد و گفت: وقتی ورزشکاران معلول اینگونه در مسابقات می‌درخشند، دیگران نیز به زندگی خود امیدوار می‌شوند و زمینه فعالیت آنها نیز در عرصه‌های مختلف فراهم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان آمار ارائه شده در حوزه ورزش معلولان را امیدوار کننده اعلام کرد و افزود: یکی از زمینه‌ها و مکان‌هایی که هنر معلولان عزیز در آن شکوفا شد، همین زمینه ورزش است.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه جامعه معلولان نسبت به یکدیگر مهربان و قدردان هستند، تصریح کرد: همین امر ارزشمند است.

ایشان در پایان از حضور مربیان معلولان در رشته‌های مختلف ورزشی نیز تقدیر کرد و گفت: همین که این مربیان زمینه فعالیت ورزشکاران معلول را فراهم کرده‌اند و موجب موفقیت آنها در عرصه‌های مختلف شده‌اند، قابل تقدیر و قدردانی است.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

نظرات (0) کلیک ها: 7

مستقل زندگی کردن هزینه دارد

 

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان تیپ زرهی 216 زرهی استان زنجان با اشاره به اینکه هشت سال دوران دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان بود، اظهار کرد: باید این امر برای نسل جوان تبیین شود.

ایشان با اشاره به اینکه شهادت هر یک از رزمندگان هزینه سنگینی برای کشور داشت، افزود: واقعیت این است، که ما برای اینکه آزاد و مستقل زندگی کنیم باید هزینه کنیم، چرا که استقلال هزینه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه هزینه تحت سلطه زندگی کردن بیشتر از آزادی است، افزود: حقارت، پستی و ذلت هزینه تحت سلطه زندگی کردن است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه خداوند انسان را آزاد آفریده تا آزادانه زندگی کند، بیان کرد: خداوند انسان را آزاد آفریده تا از این نعمت استفاده کند و کسی که از آن استفاده کند، زندگی وی زندگی شرافتمندانه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان تصریح کرد: کسی که از نعمت آزادی استفاده نکند، روزی چند بار زیر چکمه‎های تحقیر می‌میرد.

ایشان با اشاره به اظهارات وزیر جنگ عراق در روز سوم جنگ گفت: در این روز وزیر خارجه عراق بحث تجزیه ایران را بیان کرده بود و در روزهای دیگر نیز اینها به دنبال نفوذ و استعمار بر کشور بودند که با دفاع جانانه رزمندگان این امر حاصل نشده و کشور در جنگ پیروز شد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 20